Szép és otthonos környezetben, az angol nyelv játékos elsajátítását biztosítjuk az intézményünkbe kerülő gyerekek számára, 3 éves kortól iskolás korig, olyan módszerekkel, amelyeket speciálisan az óvodás korú gyermekek képességeinek és szükségleteinek figyelembe vételével alakítottunk ki. A gyermekek számára a tanulás, mint értelmezhető fogalom nem létezik, éppen ezért nem jelent gondot számukra, és természetes életformaként szokják meg egy új nyelv játékos formában történő elsajátítását.

Elérendő céljaink között szerepel a világ megismertetése, a környezeti kultúrára való nevelés, a mozgás, képesség és készség fejlesztés életkorukat és fejlettségüket maximálisan figyelembe véve.

Ki kell elégítenünk hatalmas tudásvágyukat, számukra a nyiladozó világ minden része egy-egy újabb csoda, egy-egy újabb megtapasztalható, megtapintható érzékelhető valami. Ének-zene, kirándulások, vizuális nevelés, dramatikus játékok, testnevelés, és iskola-előkészítő foglalkozások a legjobb eszközei a kiemelkedő közösségi magatartás és személyiség kialakulásához.

Ebben a korban még a játéké a főszerep. A csoda még itt kezdődik, így erre építve, ezáltal kellett a nevelést, a tanítást beépítenünk a mindennapi programjainkba, a napi gyakorlatban kedvüknek, hangulatuknak egyéni fejlettségüknek megfelelően. El kell kerülnünk a kötöttséget, azonban ki kellett alakítanunk egy napi rendszeres, ismétlődő programot, ami nem csak egyszerűsíti életüket, hanem biztonságérzetet, nyugalmat ad pici lelküknek.

Állandó programjaink is céljaink megvalósítását segítik:

1, Zeneovi Gergő bácsival(heti 1 alkalom zenei fejlesztés 45 percben, hangszerekkel, sok-sok zenével, mozgással, énekkel)

2, Két havonta kirándulás ( piaclátogatás, Margit-szigeti állatsimogató, állatkert – elefánt etetés, látogatás a tűzoltókhoz, alma-szőlő szüret, stb…)

3, Bábszínház óvodánkban (gyermekeinkhez 3 alkalommal báb előadóművészek érkeznek, évszaknak megfelelő mesével kápráztatnak el minket)

4, Születésnapok megünneplése (az ünnepelt felköszöntése, torta-tűzijáték, ajándék)