Mikulás

A kisebbek és nagyobbak is egyaránt izgatottan várják a nagy nap eljövetelét, dalokkal, versekkel készülnek, hogy illő módon megköszönhessék a kapott ajándékokat. A Mikulás mindenkit név szerint szólít, s mond pár kedves szót, mielőtt átadja ajándékát. Búcsúzáskor vidám, közös éneklés zárja ezt a kedves ünnepet.

Karácsony – Adventi est

Intézményünk a karácsonyt belső családi ünnepnek tekinti, azonban ennek apropója ad alkalmat a szülőkkel együtt egy vidám, közös évbúcsúztatóra, amit kézműves foglalkozás és Rita néni éneklős gitározása kísér. Ezután az asztalokra kerülnek a finomságok; ezek egy részét a szülők hozzák, másik részét a gyerekek által sütött és díszített mézes és gyömbéres kekszek alkotják.

Farsang

Az év legmókásabb napja! Ezen a napon az óvónénik is jelmezbe öltözve fogadják a gyerekeket, az óvodások kreatív, bohókás ruháit a bölcsődések csodálkozva figyelik (bölcsődés korban a jelmez felvétele a kicsi kedve szerint történik).  A délelőtti tízórai ezen a napon mi más lehetne, mint a farsangi fánk, házi baracklekvárral. A nap folyamán különböző játékok és arcfestés gondoskodnak arról, hogy a bölcsődések, óvodások és pedagógusok egyaránt jó hangulatban töltsék a napot.

Húsvét

Ez a tavasz első ünnepe, melynek egyik részét, az időjárástól függően, a szabadban rendezünk meg. Egész délelőtt vidám játékokat játszunk, ám 10 óra felé bejárja a házat a hír, hogy a kertben történt valami. Kimegyünk az udvarra, ahol lelkes kincskeresés kezdődik. Bokrok alatt, fák ágain, tó környékén megbúvó kis ajándékok várják az éles szemű kincskeresőket, s hamarosan mindenki boldogan játszik a talált apróságokkal. Ezután, aki akar, a kertben részt vehet különböző ügyességi játékokban.

Anyák napja

Erre az ünnepre zenés-énekes műsorral készülünk, melyet csoportonként adunk elő az anyukáknak és a nagymamáknak. Erre a napra a kicsik és az óvodások is készülnek dalokkal, mondókákkal, versekkel, szép ruhába öltözve, mert tudják, hogy a szeretet, a hála és a köszönet ünnepe a mai nap. Az előadás után az általuk készített ajándékkal és egy szál virággal köszöntik édesanyjukat, nagymamájukat.

Gyermeknap

A gyermeknap a közös együtt játszás, versengés napja. Minden évben valamilyen különleges témakör képezi a játékok alapját (állatok, növények, népszokások stb…) Lufikkal feldíszítjük az intézményt, hogy a gyermekek már belépéskor érezzék, különleges ez a mai nap, hiszen ez az ő ünnepük. A nap folyamán arcfestés, műsor gondoskodik a gyermekek szórakoztatásáról.

Évzáró, ballagás

Az egész évben tanult mondókákkal, dalokkal, mesedramatizációval lepjük meg a szülőket és zárjuk le a nevelési évünket a ballagással egybekötve.

Ezen a napon elbúcsúztatjuk az iskolákba felvételt nyert, másik intézménybe kerülő gyerekeket.
Kapnak egy tarisznyát, amiben egy kis ajándék van, na meg „hamuban sült pogácsa”. Énekelve végigballagnak a birodalmukban, a kerten, elbúcsúznak a kicsiktől és az óvónéniktől, dadusoktól.